جمعه، 4 اسفند 1402 تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English
 
 
 
 
     
پذيرش دانشجو در رشته مهندسي پليمر- گرايش بايوپليمر در مقطع کارشناسي ارشد براي اولين بار در کشور

 تاريخ: 15/06/00

با توجه به پیشرفت‌های اخير در زمينه مهندسی پلیمر و همچنين اهمیت و نقش بايوپليمرها در مراقبت‌های پزشکی و بهبود کیفیت زندگی مردم، لزوم سوق کشور عزیزمان به استفاده از این فناوری در کاربردهایی نظیر تهيه مواد و محصولات از منابع طبيعي، استفاده از منابع طبيعي در درمان، بازسازی یا جایگزینی بافت زنده، طراحي و ساخت سامانه‌های کنترل رهایش دارو و داربست‌های مهندسی بافت با توجه به ساختار مواد پلیمری، خواص زیست‌سازگار و تخریب‌پذیری زيستي برخي‌ پلیمرها و بسياري از موارد ديگر و همچنين تربیت دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این زمینه کاملاً محسوس است. در همين راستا صنايع مرتبط بسياري در ناحيه شمال غرب کشور فعال هستند که نياز مبرم به دانشگاه و دانش آموخته‌هاي آن دارند.

از اين رو اخذ مجوز پذيرش دانشجو در گرایش بايوپلیمر در مقطع کارشناسی ارشد مهندسي پليمر از سازمان گسترش آموزش عالي کشور درخواست گرديد که با عنايت به دلايل توجيهي ارائه شده و وجود اعضاي هيات علمي خبره و امکانات لازم در زمینه بايوپلیمرها در دانشکده مهندسي پليمر، در آن سازمان به تصويب رسيد و از سال تحصيلي 01-1400 دانشگاه در اين رشته-گرايش پذيرش دانشجو خواهد داشت.

دانشگاه صنعتي سهند اولين دانشگاه کشور است که در اين رشته-گرايش دانشجو مي‌پذيرد.

 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : IT
       
 
صفحه اصلی | وب سایت دانشگاه صنعتی سهند | تماس با ما
دانشگاه صنعتی سهند ، دانشکده مهندسی پلیمر- صندوق پستی: 1996-51335 | دفتر دانشکده مهندسی پلیمر: 04133459091 | polymer@sut.ac.ir